Facebook

вівторок, 3 травня 2016 р.

Нетерпимість поляків щодо українців

Після радісного першого посту вирішив написати реалістичний другий, дещо віддалений від основної теми, але важливий в контексті перебування українців на роботах в Польщі. Адже, загально відомо, що українці в переважній більшості своїй їдуть до цієї країни на роботу, а не на відпочинок.

Буквально сьогодні з'явилась новина про побиття та знущання поляками українця в місті Свидниця, на південному-заході країни.

Тому подам кілька посилань на цю та старіші новини, а потім напишу свій короткий коментар.

Мешканці міста Свидниця погрожували чоловіку смертю, якщо він не віддасть їм гроші. Його роздягнули, та вивезли до лісу.
Мій коментар: Алкоголь - глобальна проблема слов'ян. Часто і на війні України з Росією гинуть саме через нього. Але це аж ніяк не виправдовує подію.

У Польщі побили українських заробітчан
Мій коментар: Тут відбувся свідомий напад "накручених" польських молодиків. Не думаю, що ними керувало бажання помститись заробітчанам, бо вони, наче, позбавляють їх можливості працювати, чи заробляти більше.
Ну власне, ось тут цих молодиків так і назвали - неонацистами:
У Польщі неонацисти побили українців, які приїхали на заробітки

У ПОЛЬЩІ ЖОРСТОКО ПОБИЛИ УКРАЇНЦЯ ЧЕРЕЗ ЙОГО АКЦЕНТ І ПОХОДЖЕННЯ
Мій коментар: Аналогічний попередньому - чистої води націоналізм, модифікований у бік нацизму.

Мої спостереження та думки.

Гадаю, що чим більше місто, тим менше у відсотковому співвідношенні трапляються подібні випадки. Ось і в цих 3-ох новинах фігурують радше містечка. Я у Варшаві, чи Кракові подібного не зустрічав. Хоча, у громадському транспорті не раз доводилось чути від чоловіків напідпитку, що "скоро половина Польщі будуть українці". Кожен має право на висловлювання. Та й це більше схоже на правду, як на брехню. Щоправда, навіть пані Шидло стверджувала, що зараз в Польщі 1 млн біженців. Без коментарів.

Роблю висновок такий, що після приходу до повної влади (президент та сейм) націоналістів PIS, подібні випадки частішатимуть через прихований обмін інформацією між владою та народом. Схема: "Шидло каже брехню" => "громадянин зі соціального дна реагує та виконує" => "поліція карає" => "демократія торжествує". Тобто, демократія як жила, так і живе, але суспільство розігрівається. Сьогодні на українцях, завтра на комусь іншому. Але не варто забувати про ефект "бумерангу", адже самих поляків мільйони виїхало на заробітки, чи на проживання, до Британії та Німеччини, де їх теж не дуже люблять. А націоналізуючи громадську свідомість поляків всередині країни, читай "всередині Европи", Польща робить свій вагомий вклад у націоналізацію цілої Европи. А тоді страждатимуть і її громадяни. І взагалі, невідомо чим цей процес завершиться, адже вже вистачає зі сходу модифікованого російського нацизму у вигляді рашизму. А що станеться, якщо аналогічний монстр виросте ще на заході?!

Немає коментарів:

Дописати коментар