Facebook

четвер, 11 травня 2017 р.

Троянський кінь в USTAWIE z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw

„W poczuciu głębokiej więzi z Polakami – potomkami dawnej Rzeczypospolitej, ofiarami komunistycznego terroru, przemocą zmuszonymi do opuszczenia ziemi przodków, osiedlonymi wbrew własnej woli na najtrudniejszych do zamieszkania obszarach byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich; pozbawionymi możliwości powrotu do Polski, prześladowanymi z powodu swojego pochodzenia oraz przywiązania do wiary, tradycji i umiłowania wolności, skazanymi na pracę w nieludzkich warunkach, głód, choroby i częstokroć na fizyczne wyniszczenie; którzy, mimo wszelkich przeciwności, nigdy nie wyrzekli się Polski, jej tradycji i kultury, a miłość i przywiązanie do Ojczyzny przekazali swoim potomkom – pragnąc zadośćuczynić za doznawane przez zesłańców krzywdy, uznając, że powinnością Państwa Polskiego jest umożliwienie repatriacji rodakom, którzy pozostali na Wschodzie, postanawia się, co następuje:”

USTAWA z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw

Поляки, жертви комуністичного терору, насильно виселені, без права повернутись на Батьківщину, не зреклись Польщі...

Єйку, як гарно написано. Але не про нас. А супроти нас. 

Я б не звернув уваги на цей дружній крок по відношенню до величезного пласту безневинних людей. Але сьогодні хороша людина на facebook застала зненацька мене питанням, чи я не чув про чудові зміни в новому законі. А якось вже розслабився. Натрапив раз на позитивну коротеньку новину про те, які прекрасні нововведення для нас придумали наші брати західні. Але такого не очікував.

Я спеціально згадав коника, характеризуючи в заголовку цей акт стосовно категорії нащадків громадян Польщі, насильно виселених з легкої руки расистського комуністичного режиму СРСР та мовчазної згоди та потурання тодішньої польської маріонеткової влади. Адже закон загортає деякі позитивні зміни, прикриваючи й зменшення прав людей, трактуючи у свій спосіб історію. Але то тодішні керівники Польщі були злі (тільки в нашому розумінні), а ці, нові, чим ліпші? Адже вони не вибачились за дії попередників, не визнали цього факту, проте ловлять привид Бандери по всій Польщі. 

Гаразд. Можна багато чого ще додати, але це нецікаво читати. Факти. Читаємо.

USTAWA z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw

Art. 6. W ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1990, 1948 i 2066 oraz z 2017 r. poz. 60) wprowadza się następujące zmiany: 

 ...

2) w art. 195 ust. 2 otrzymuje brzmienie: 

„2. Do ustalenia polskiego pochodzenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 3, stosuje się przepis art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji (Dz. U. z 2014 r. poz. 1392, z 2015 r. poz. 1274 oraz z 2017 r. poz. 60 i 858).”;
Ок. А як було?

USTAWA z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach

Art. 195. 

2. Do ustalenia polskiego pochodzenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 3, stosuje się przepisy art. 5 ust. 1–3 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji (Dz. U. z 2004 r. Nr 53, poz. 532, z późn. zm.)
Оцінили гру? Гра на пониження, пункти 2 та 3 видаляються. 
Відкриваємо редакцію закону, на яку посилаються і шукаємо пункт 2.

USTAWA z dnia 9 listopada 2000 r. o repatriacji

2. Za osobę polskiego pochodzenia uznaje się również osobę deklarującą narodowość polską, która posiadała w przeszłości obywatelstwo polskie lub co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków posiadało obywatelstwo polskie oraz spełniającą warunek określony w ust. 1 pkt 2.
Опа, оце Вам і Европа!

Так, шановні, більшість моїх потуг, покликаних благою метою допомоги, для декого обернуться проблемами й у мій бік слушно можуть полетіти стріли гніву. Так, тепер немає Вам сенсу робити подання на підтвердження польського громадянства предків, адже Вам тут не раді. От якби Ви мали голубу кров, не холопську кров, а кришталево чисту польську, тоді ШАЛОМ, а так - зась.

Слушно пан Володимир з facebook сьогодні висловився, що виглядає, наче тепер потрібно потрібно робити ДНК аналіз крові. Так, це - емоційне перебільшення. Але перепрошую, не всі поляки можуть довести польськість своїх предків документально. Бо банально рідким є випадок вписання національності.

В метриці моєї бабці записано римо-католицьке віросповідання. Ким вона, гадаєте, дула за національністю? Не знаю! Не маю папірчика. Але логіка, моя вічна подружка, з котрою ми часто сваримося, підказує мені, що малоймовірно, аби українці, маючи греко-католицьку парафію, відвідували б римо-католицький костел. Але могли. Аналогічно, як і поляки, котрі були не тільки греко-католиками, але й православними, чиї церкви вони успішно практично знищили ще до Волинської трагедії.

Національність є досить відносною категорію. І кров'ю її не визначиш, а радше самоідентифікацією. Недарма ж при описі населення ЗАПИТУЮТЬ національність, а не переписують із папірчика. Згадаймо принагідно про один цікавий факт, що в II Rzeczypospolitej Polskiej жили такі собі tutejsi. Із назви випливає, а у Вікі самі прочитаєте, що мова їх була мішаною, релігія не однозначно східного, чи західного обряду, сімейні зв'язки безнадійно переплетені тощо. Такі собі поліглоти, остров'яни на материку, філософи. Хоча ні, прості люди, котрі споконвіку жили там, де жили їх батьки, а батьки їх батьків жили там, де жили їх батьки. Як от у випадку моїх діда й бабці.

Найімовірніше, вони не ідентифікувались, як tutejsi, але це явище пояснює суть проблеми, яку сучасна польська влада примушує своїх громадян не згадувати. Тодішня польська влада не захистила своїх громадян від лап тиранічного сталінського режиму тільки тому, що вони дещо відрізнялись від вигаданих мірок польськості. Були іншими.

А повернувшись до наших баранів, зверну увагу на те, що закон піднімає питання расової нерівності громадян II Rzeczypospolitej Polskiej. Чому я так суб'єктивно гадаю? А тому, що, якби до того не було можливості отримати сталий побит в такий спосіб, то нікому б не прийшло до голови бідкатись та вимагати, аби додали. Але ж була прописана така можливість. А чим Вам ця категорія заважає, пани тимчасові керівники Польщі? Тим, що ці люди інші за певними критеріями - національність. А це, чиїсь друзі,- вже расизм. І не переконуйте мене у протилежному.

Закон вступив у дію 1 травня 2017рШановні читачі, розумію обурення тих, кого змусив схилив на свій шлях отримання сталого побиту. Я хотів, як краще, а вийшло за Кравчуком. Дійсно хотів допомогти, хоч ще зимою відчував, що будуть зміни в цьому напрямку.

Всі ті, хто встиг подати документи на побит сталий з підтвердженням польського громадянства до 1 травня 2017р., не мають причини переживати (я вже не такий впевнений, див. поновлення внизу; проте Пані Аґата мене запевнила, що немає зворотньої дії) - закон зворотньої дії не має. У всіх інших прошу спробувати вибачити мене й пропоную зробити умовну ляльку й втикати в неї голки, уявляючи мене, заслужив, хоч і не винен.

UPDATE [2017-05-29]:
Почали з'являтись тривожні дзвінки - люди звертаються з порадою, що робити, адже уженди оперативненько після 01.05.2017р почали або присилати відмови на отримання побиту сталого, або попереджати, що їх вони отримають, адже "з 1-го травня змінився закон про іноземців". Є там речення, про відхилення справ, котрі були не завершені до дня входження в життя цих змін. Щодо яких справ це стосується, я не знаю. Читав, перечитував, не зрозумів. Тому, запишусь до юриста, буду консультуватись. Взнаю щось, відпишусь. Адже дивно виходить, що справи свідомо затягували до дати входження в життя закону. А про нього вочевидь зацікавлена сторона знала заздалегідь ще зі стадії проекту, або й взагалі була одним з її ініціаторів, або подавачем статистичних даних. Файно так.


UPDATE [2017-06-05]:

Таки має зворотню дію. Молодці. Як їм вигідно, так і викручують ті закони.

18 коментарів:

 1. �� SERG!! ��:
  Сейчас на сталый побыт нужна только народовощ полска. Можно ли на подставе децызии воеводы что дед на дату уродзення пошядав обывательство польске изменить в ЗАГСе или через суд народовошч в его свидетельстве о рождении. И достаточно ли будет этого чтобы подать на сталый побыт???

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. От чого не знаю, того не знаю. В мене є сумнів стосовно того, то на підставі громадянства можна через суд, чи ще якось, встановити національність. Це трішки різні категорії. Але цікаво було б взнати думку юристів.

   Видалити
 2. прибрали громадянство як підтвердження польського походження в розумінні закону про репатріацію, залишили лише етнічне походження.
  проте для карти поляка громадянство й надалі є підтвердженням походження (зі своїми обмеженнями по колу осіб). а вже далі - стали побит.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, але нащадкам виселених осіб Карта Поляка не надається. А тепер і Побит Сталий. Так, наче виселені особи не мали жодного стосунку до Польщі й самі вирішили залишити все, зірватись з місця й поїхати геть.

   Видалити
  2. власне це і мав на увазі під своїми обмеженнями. але опублікована стаття про підтвердження все одно стане при нагоді, наприклад, для отримання карти у складних випадках і т. д.
   а звуження кола осіб - подлянка. зайвий раз переконуюся, все потрібно робити вчасно

   Видалити
 3. Добрий день,зложив вньосек на сталий побит по походженню в квітні,прийшов лист що потрібно док з народовістю,виглядає так що закон має зворотню дію.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Маю таке питання,чи тепер карту поляка можна зробити в Польщ?

   Видалити
  2. Ех, є там якийсь хитрий запис стосовно справ, котрі були розпочаті до часу введення в дію цих змін. Але я не можу розібратись до яких саме справ вони відносяться. Звісно, логічно, що закон не має зворотньої дії. Але, зважаючи на спосіб, в який PiS намагається захиститися від мігрантів, я вже й не є впевнений, що вони не пішли ще далі й заклали таку норму про відмови давніших справ. Цим можна було б пояснити, чому вони так довго розглядають останнім часом справи.

   Я теж можу потрапити під їхню расистську руку, адже подав ще вкінці року на дітей, а рішення досі немає. Якщо відмовлять, то ще подумаю, чи подаватиму odwołanie, чи вертатимусь додому. Бо тут стає щоразу гарячіше.

   Отже, я вже й сам невпевнений в тому, що конкретно цей закон не має зворотньої дії.

   А на яку норму закону вони посилаються у вимозі до Вас? Чи Ви подавали раніше підтвердження громадянства?

   Видалити
  3. Стосовно Карти Поляка... Не дужк цим цікавився, але краєчком вуха читав, що теоретично з 2018-го року можна буде здавати в Польщі. Але то я переповідаю, що випадково звідкись влетіло до моєї голови.

   Видалити
  4. Все так я ви описали в звязку зі зміною закону їм не достатньо походження,але я не розумію до кінця про цю народовість,в мене було підтверження польського обивательства діда

   Видалити
  5. Мусите радитись з правниками, що і як робити. В Варшаві можу порадити хороших безкоштовних (десь тут згадував вже про них).
   Але повторю:
   "Studencka Poradnia Prawna"
   "Fundacja dla Somalii"
   "Fundacja OCALENIE"

   Також, наче, в українському домі нещодавно щось подібне відкрили.

   Видалити
 4. дякую,дуже прикро ,стільки часу і грошей потрачено на пошуки і переклади.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Звісно, що шкода. Але варто поборотись, ще є шанси. Вони на такі випадки і сподіваються, що одразу людина опустить руки. Обов'язково зверніться до юристів.

   Видалити
 5. Андрій можна Ваш контактний телефон?

  ВідповістиВидалити
 6. Хлопці - нє х.й "скігліті, беріть лопату і сажайте капусту". В законі про карту поляка змінився підпункт 2.3 там де мова йде про репатріацію, натомість підпункт 2.1.3 там де говориться про основні умови отримання КП, в тому числі шляхом доведення польського громадянства ваших предків залишився без змін!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ніхто не скиглить, а констатує факт підступної суті змін закону щодо отримання карти сталеґо побиту по походженню, а не карти поляка.

   Видалити
  2. "Так, тепер немає Вам сенсу робити подання на підтвердження польського громадянства предків, адже Вам тут не раді." Це ж Ви написали? Чому немає сенсу? Адже закон про КП саме в плані доведення польського громадянства Ваших предків не змінився. З іншого боку Польща споконвіку протягом всієї своєї історії завжди проводила і нині проводить політику мовної та культурної асиміляції національних меншин. І саме через це вона є успішною та квітучою Польщею. До Польщі останнім часом виїхало коло 1,5 мільйони українців, отже логічним було б з боку держави їх мовно та культурно асимілювати. А саме ці зміни до законів якраз про це й передбачають.

   Видалити